SLAVNOSTI DĚČÍN 1995 - 2019 - KVĚTEN V DĚČÍNĚ

HUDEBNÍ FESTIVAL, HISTORICKÉ TRHY A VELKOLEPÝ OHŇOSTROJ. DOZVĚDĚT SE VÍCE...

Středa Únor 19, 2020

image slide 1

Slavnosti 2019 - 10.5. - 26.5.2019
Příjemně strávený květen plný akcí v Děčíně...

image slide 2

10.5. - 11.5.2019 Hudební festival Labe - LabeFest
BEN CRISTOVAO, OLYMPIC, NO NAME, RYBIČKY 48, VYPSANÁ FIXA A DALŠÍ
PARTNEŘI

ARMEX

ARMEX je česká skupina společností sídlící v Děčíně, která vznikla již v roce 1991. Skupina prostřednictvím svých společností podniká v oblasti prodeje pohonných hmot, provozuje vlastní síť čerpacích stanic, je dodavatelem energií, vyvíjí developerskou a inženýrskou činnost, prodává průmyslové armatury a realizuje investiční výstavbu a správu průmyslových zón. Největšími společnostmi ve skupině jsou ARMEX OIL, TRANSCARGO DRACAR, ARMEX ENERGY a ARMEX INVEST.

ARMEX patří mezi největší firmy v České republice. V hlavním žebříčku zveřejněném organizací Czech Top 100 obsadil díky svým tržbám za rok 2017 ve výši 24 miliardy korun 20. pozici. ARMEX je tak zároveň největší společností Ústeckého kraje a jednou z největších společností s ryze českým a privátním kapitálem v České republice.

Významným projektem skupiny je výstavba objektu Armex LiveCentrum. který bude významně podporovat kvalitu života občanů Děčína. Jde o multifunkční objekt situovaný v centru Děčína, který od počátku roku 2020 nabídne sportovní aktivity, zdravou i tradiční gastronomii, ale také pronájem 42 moderních malometrážních bytů 2+kk a 3+kk. Budova Armex LiveCentrum bude zasvěcena zdravému životnímu stylu – bude zde možnost si zasportovat, zrelaxovat a opálit se v soláriu nebo si zajít na výborné jídlo v restauraci ARRIGÓ, či posedět v kavárně nebo nakoupit pečivo a další gastronomické výrobky.

ARMEX zahájil projekt výstavby pětihvězdičkového hotelu Maxičky v blízkosti města Děčín. Do opuštěného a zchátralého areálu chce společnost vdechnout nový život a vybudovat zařízení na vysoké úrovni, které v této oblasti nemá obdoby. ARMEX tak významně přispěje k turistickému ruchu regionu přivedením českých i zahraničních turistů.

ARMEX, jako největší skupina společností Ústeckého kraje, přijímá i svůj díl společenské odpovědnosti a sponzoruje lokální sportovní a charitativní aktivity. Na veřejně prospěšné, sportovní, sociální a kulturní projekty vydává více než 25 mil. Kč ročně. Je generálním partnerem dvou nejvýznamnějších děčínských sportovních oddílů, které patří mezi absolutní tuzemskou špičku ve svém odvětví. Jde o basketbalový tým BK Armex Děčín a boxerský klub BC Armex Děčín.

Březňák

Festival Labefest letos opět s Březńákem
Chystá se i dvoudenní hudební festival Labefest. Značka Březňák je v tomto regionu doma, a proto se stala generálním partnerem jak celých slavností, tak Labefestu.
Labefest mají návštěvníci rok od roku radši. Vloni překonali rekord návštěvnosti za uplynulých deset let, festival přilákal celkem 6 500 návštěvníků. Milovníci dobrých koncertů si určitě přijdou na své i na letošním Labefestu, který se koná v pátek 10. května a v sobotu 11. května. Vystoupí na něm řada atraktivních kapel a interpretů, například No Name, Ben Cristovao, Olympic či Rybičky 48. K poslechu přijde vhod i dobré pivo, značka Březňák připravila i odpočinkovou pivní zónu s posezením. Na festivalu se bude čepovat Březňák 11 a Strongbow, ke koupi bude také Zlatopramen Radler 0,0 %.
Březňák z tradičního pivovaru
Pivo Březňák, na kterém si budou návštěvníci pochutnávat, se vaří v malebném pivovaru ve Velkém Březně. Tamní sládci ho připravují tradičním způsobem podle léty ověřených receptur. Odmítají výstřelky moderních technologií a spoléhají se na svou intuici, poctivou ruční práci a kvalitní místní suroviny. Stále se například používá měděná varna z roku 1933, která Březňáku dodává specifické aroma. V provozu je i většina kvasných kádí na spilce z původní červené pryskyřice. V pivovaru se vaří několik značek piv: světlé výčepní, světlý ležák a Březňák 11.
K pivu Březňák dále neodmyslitelně patří tvář váženého přednosty stanice Victora Cibicha, která jeho etikety zdobí od roku 1906. Svátečně oděný padesátník s pečlivě upraveným plnovousem a doutníkem za vyobrazení své osoby získal doživotní rentu třiceti piv týdně.
Přímo pod pokličku výroby mohou všichni milovníci pěnivého moku nahlédnout při exkurzích, které se v pivovaru konají. Prohlídka trvá zhruba padesát minut. Průvodce návštěvníky zavede do hlavních provozů, obdivovat mohou i zmíněnou historickou varnu a podívat se, jak pivo kvasí v otevřených kádích. Díky výkladu se dozvědí spoustu zajímavostí z historie pivovaru, kde se pivo vaří od roku 1753. Pěkným zážitkem je i prohlídka sklepů. Exkurze lze objednat na www.breznak.cz nebo telefonu 737 224 087
TERMO

TERMO chystá technologie budoucnosti
Děčínská teplárenská společnost patří k těm nejmodernějším v České republice a jako jediná využívá k výrobě tepla i geotermální vrt, který byl v roce 2012 vyhodnocen jako energetický projekt desetiletí. Do budoucnosti chystá teplárna další investice do modernizace, včetně rozvodné elektrické sítě, chytrých služeb a doplňkových zdrojů elektřiny, které sníží ceny energií pro její zákazníky a dokonce mohou zajistit jejich energetickou nezávislost. Jenom v letech 2016 až 2020 TERMO Děčín proinvestuje 140 milionů korun.
Zhruba 30 až 40 milionů korun bude TERMO Děčín investovat do výstavby vlastní elektrické rozvodné sítě, díky které bude moci nabídnout svým zákazníkům, odběratelům tepla, elektřinu vlastní výroby. O elektřinu z jejích moderních kogeneračních jednotek již projevilo zájem město Děčín, které tak může v objektech vytápěných přes centrální soustavu zásobování teplem ušetřit až 20 % z celkových nákladů na elektřinu.
TERMO svým zákazníkům zároveň nabídne vybudování vlastních solárních elektráren na střechách domů. S vlastní výrobou a elektřinou od TERMA by náklady obyvatel na elektřinu klesly až o 43 %. Technicky nejzajímavější je další krok, o kterém TEMO uvažuje, a to je vybudování tzv. bateriových systémů, ve kterých by TERMO a obyvatelé domů se solárními elektrárnami mohli skladovat přebytky vyrobené elektřiny. Díky nim by jak teplárna, tak její zákazníci mohli fungovat v tzv. ostrovním režimu, tedy vyrábět jak teplo tak elektřinu i v případě, že by externí energetickou soustavu postihl black-out, tedy totální kolaps.

Nadace ČEZ

Posláním Skupiny ČEZ je zajišťovat bezpečnou, spolehlivou a pozitivní energii zákazníkům i celé společnosti. Naší vizí je přinášet inovace pro řešení energetických potřeb a přispívat k vyšší kvalitě života. Strategie Skupiny ČEZ je založena na třech prioritách – patříme k nejlepším v provozu tradiční energetiky a aktivně reagujeme na nové výzvy 21. století, nabízíme širokou paletu produktů a služeb zaměřených na energetické potřeby našich zákazníků a posilujeme pozici Skupiny ČEZ v Evropě formou investic do perspektivních energetických aktiv. Energetika směřuje k větší decentralizaci a obnovitelným zdrojům, což jsou oblasti, ve kterých Skupina ČEZ aktivně hledá další příležitosti i nové trhy. Skupina ČEZ se zaměřuje na moderní technologie, které budou energetiku dále měnit a ve kterých chce hrát významnou proaktivní roli.

Skupina ČEZ se snaží být dobrým sousedem. Pomáháme městům a obcím s realizací některých jejich projektů, a to jak přímou formou, tak i prostřednictvím Nadace ČEZ. To samé se týká neziskových veřejně prospěšných organizací, ať již se zabývají pomocí potřebným, kulturou, sportem a podobně. Některé z nich jsou dokonce našimi partnery v rámci projektu Čas pro dobrou věc, tedy dobrovolnických dnů našich zaměstnanců.  

Být jedním z největších zaměstnavatelů v Ústeckém kraji pro nás znamená velkou odpovědnost, ale také podporu aktivit a projektů směřujících ke zvyšování životní úrovně všech obyvatel. Právě díky klasickým elektrárnám Ledvice, Prunéřov, Tušimice a Počerady, Paroplynovému cyklu Počerady, Teplárně Trmice, děčínskému sídlu ČEZ Distribuce a ČEZ Teplárenské nabízíme obyvatelům Ústeckého kraje nejvíce pracovních příležitostí. Samozřejmě v tomto výčtu nelze opomenout významného člena Skupiny ČEZ – Severočeské doly a řadu dalších dceřiných společností, jejichž zaměstnanci mají svá působiště právě na severu Čech.

Při svém podnikání se Skupina ČEZ řídí přísnými etickými standardy zahrnujícími odpovědné chování k zaměstnancům, společnosti a životnímu prostředí. V rámci své podnikatelské činnosti se hlásí k principům trvale udržitelného rozvoje, podporuje energetickou úspornost, prosazuje nové technologie a vytváří prostředí pro profesní růst zaměstnanců.KALENDÁŘ SLAVNOSTÍ 2019

Žádné události

LABEFEST 2019 - POZVÁNKA

ADRENAL CHALLENGE 2019

a